UŽ PŘED ROKEM JSME SE BAVILI O TOM, ŽE BY BYLO FAJN, JEDNOU MĚSÍČNĚ NĚCO PODNIKNOUT. KOLEM NÁS SE MOTÁ CELÁ ŘADA FOTOGRAFŮ Z ŘAD PROFÍKŮ, ALE I NADŠENÝCH HOBÍKŮ. NAŠIM CÍLEM BYLO, TYTO LIDI SPOJIT A SPOLEČNĚ SI ČAS OD ČASU ZAFOTIT.

Co si budeme povídat, všichni by si chtěli jít jednou za čas společně zafotit. Něco se naučit a nebo něco zase předat. Ale zorganizovat takovou skupinu je dost náročné. Profíci tráví víkendy na svatbách, hobíci jsou zase přes týden v práci a vyhovět všem prostě nejde.

Z jara, jsme plánovali větší akci, chatu v Alpách. Ale letošní jaro bylo tak trochu…. jaro letos nějak nedopadlo. Koronavirus nás zavřel doma a bylo po výletě. Tak to chtělo nějakou alternativu.

PRAHA BEZ TURISTŮ

V tom nás napadlo, proč si neužít Prahu dokud tam nejsou turisti? Je to jedinečná příležitost nasát atmosféru Prahy jinak, než jsme byli doposud zvyklí. Navíc je dost možné, že další taková možnost už nebude.

TENTOKRÁT NEBYL PROSTOR VYHOVĚT VŠEM

Aby to nedopadlo jako vždy, tak jsme stanovili podvečerní termín v úterý. Takže se to tradičně většině lidem nehodilo. Ale to se bohužel nedalo nic dělat.

V 18 hodin jsme se sešli v restauraci Kuchyň, odkuď máte celou Prahu jako na dlani. Za běžných okolností by jsme se tam pravděpodobně vůbec nedostali. A co bylo nejlepší? Ten klid. V celém okolí, by jste napočítali do 20 lidí a to většina lidí jen procházela kolem. 

Z Kuchyně jsme šli ke katedrále sv. Víta, kde jsme se chvíli zdrželi, aby jsme si urvali tu nejlepší fotku bez turistů, ale co chcete vymýšlet novýho, že? To si člověk jen posteskne, že nemá 19mm tilt-shift od Nikonu.

Takže jsme si všichni vyfotili stejnou fotku a šli dál ke Zlaté uličce. Žádný vstupný, opět žádní turisti a až pár jednotlivců nám vlastně ve focení nikdo nezavazel. 

Když jsme došli na vyhlídku u Černé věže, tak jsme se opět snažili objevit ameriku a vyfotit něco, co ještě nikdo nevyfotil. Co myslíte, povedlo se? Jistě, že ne. Tak jsme to nasměrovali pomalu ke Karlovu mostu. To chce každej vidět, Karlův most bez turistů.

Bohužel, zrovna v tento jedinej den, se lidi rozhodli, že oslaví konec všech omezení a není lepší oslavy, než když se celá Praha sejde na jednom místě a jde tomu trochu naproti. 

Takže nám nezbylo nic jinýho, než jít fotit pod most. Ale aspoň jsme mohli použít stativy a ND filtry, když už jsme se s něma všichni táhli.

ZÁVĚR

Praha bez turistů byla super. Procházka, dát si pivo, něco k jídlu, pokecat apod. Ale pokud jde o focení, je opravdu náročny vyfotit Prahu jinak, než jak byla nafocena už nespočetněkrát. Takže klobouk dolů před všemi, co vylezou ve 4 ráno z domu, aby udělali fotku, kterou nemá každej.