30-ti denní sociální očista

31.08.2018

Je čas si přiznat, že potřebuju menší.... no spíš větší očistu především od Instagramu a Facebooku.

Před měsícem jsem si řekl, že přestanu celej měsíc pít alkohol. Ten důvod byl víceméně kvůli cvičení. Ukázalo se, že ohledně cvičení nepozoruji žádný rozdíl. To se ale nedá říct o nějaké takové celkové duševní kondici. Já málo kdy vypil víc jak 2-3 piva, ale i tak byl další den absolutně marnej. Cvičit se mi nechtělo, pracovat se mi nechtělo, a tak jsem jenom tak líně posedával a nic nedělal.

Místo toho, abych šel večer na pivo, tak jsem se šel večer vždy radši projít na 2 hodinky. Skvělý.

V minulosti jsem pil 2-3 litry coly každý den. Dnes už piju pouze vodu. Říká se, že po 30 dnech se z pravidelné činnosti stane zvyk. Tohle můžu potvrdit. Prvních 30 dní cvičení je horor, ale člověk si zvykne a nakonec ho to i baví.30 dní bez alkoholu je zase trochu nuda, ale člověk si zvykne a najde si jinou zábavu. A teď přišel čas na 30 dní bez sociálních sítí.

Už před rokem jsem měl velkej problém se sociálníma sítěma. Chtěl jsem s něma skoncovat, ale když jsem zjistil jak moc je na tom závislá moje práce, můj volnej čas a jak je vlastně téměř nemožné zrušit třeba FB, tak jsem na to rezignoval a začal místo toho víc sledovat Instagram. A to byla chyba.

A tak je čas hodit se offline. Kašlu na to jak moc je na tom závislá moje práce. Osobní doporučení fungovalo vždycky a bude fungovat i dnes bez sociálních sítí. Zákazníci stejně vždycky zavolají a nebo píšou email. A když ne? Tak mám asi smůlu. Lepší než být otrokem sociálních sítí.

Od 1.9 mám v plánu se odhlásit ze všech sociálních sítí.

Celý den nad tím přemýšlím a říkám si, proč ztrácím čas tímto způsobem? Většina těch lidí mě ani neinspiruje, nebaví a spíše mě otravují jejich posty (Tak jako některé moje posty otravujou lidi co mě sledují ). Dyť dost těch lidí co sleduju vlastně ani nemám rád. Sleduju je jen z jakési setrvačnosti s jakou kravinou zase ten člověk přijde. A ruku na srdce, že nejsem jedinej. Spousta z vás sledujete lidi, který nemáte rádi, že? Rozhodně to převládá nad lidma, který člověka inspirují.

To jste věděli, že Instagram je prokazatelně nejškodlivější sociální síť? Myslím, že když se každej zamyslí sám nad sebou, tak tomu bude muset dát za pravdu. Pokud zrovna teda nejste jeden z těch trendy profilů, kde vás 20 tisíc lidí plácá po zádech jak jste skvělej. Asi to zní jako hroznej hate, ale já tyhle době prostě nějak nerozumím.

No a co bude dál? Dál budu makat na svým projektu rawfoto.cz a spoléhat na sílu osobního doporučení a doufat, že moje pracovní sociální sítě budou fungovat i beze mě.