České Švýcarsko

31.07.2018

V loňském roce jsem měl to štěstí a měl jsem dvě svatby v severních čechách. Svatby na sebe hezky navazovali. Jeden víkend Pája a Michal a druhej víkend Bára a Petr. A když už jedu takovou dálku, tak škoda tam nezůstat. Ubytování jsem měl zaplacené v místě svateb ale chtěl jsem si projet aspoň kousek Českého Švýcarska a nikam se nehonit. V té době jsem byl sám a měl jsem spoustu času, tak jsem různě přespával v autě kde se zrovna dalo a moc jsem to neřešil. Jednu noc jsem si třeba ustlal takhle hezky s výhledem na Milešovku a sledoval úžasný západ slunce.

Ani jsem sebou netahal zrcadlovku. Na tyhle menší výlety si vždy bohatě vystačím se svým Nikon coolpix A, kterej je pro mě vedle Nikonu D3 srdcová záležitost. Na ostření je to sice louda ale no a co. Neřešíte když máte čas.

Pochopitelně jsem si na Milešovku vyběhl. Bára mi říká, že nějaký týpek tam udělal rekord za 41 minut. Já šel samozřejmě na klid a nikam se nehnal. Ale když jsem v polovině zjistil, že mi cesta trvala necelých 20 minut, tak jsem trochu nabral tempo a řekl si, že se tomu zkusím aspoň přiblížit. To jsem ale netušil jakej horor to bude před vrcholem. Poslední část cesty jsem dokonce poklusával a nefotil a na vrchol jsem doběhl za 42 minut.

Škoda že Bára kecala a v restauraci na vrcholu sem pak zjistil, že to ten týpek udělal něco kolem 20 minut :D Ale i tak, zdolat Milešovku za 42 minut není asi tak marný. Nahoře jsem si pak dal zelňačku ale nějak jsem zapomněl že nejsem na Valašsku. Holky na mě hned poznali, že mi asi moc nechutná a tak sem je tam ještě učil vařit zelňačku. To bylo docela super.

Další den jsem si vyrazil na hrad Střekov. Ale to už nebyl takovej hrot. Autem hezky až pod hrad, projít se po hradě, dát si kavíčku a něco na oběd a pak už jen tak courat po okolí a vyrazit směr Pravčická brána.

Na konci jsem doplnil energii a vyrazil dál. 


Další články

O víkendu mě čeká focení s partou lidí na Šumavě. A protože jsem celý víkend byl v Praze na Food parade, tak jsem si řekl, že by nebylo špatný si na tu Šumavu odskočit a podívat se trochu po okolí.

V loňském roce jsem měl to štěstí a měl jsem dvě svatby v severních čechách. Svatby na sebe hezky navazovali. Jeden víkend Pája a Michal a druhej víkend Bára a Petr. A když už jedu takovou dálku, tak škoda tam nezůstat. Ubytování jsem měl zaplacené v místě svateb ale chtěl jsem si projet aspoň kousek Českého Švýcarska a nikam se...

Vysoké Tatry

11.07.2018

Vysoký Tatry zná asi kde kdo. My už jsme tam jezdili jako malé děcka a znovu jsem k Tatrám vzhlédl někdy kolem roku 2012, kdy jsem na slevomatu našel docela slušnou nabídku ubytování. No a od roku 2016 tam jezdím pravidelně každý rok a ty scénárie se neomrzí.