Focení nás spojuje

Vždycky to byly různé zájmy, které lidi spojovaly. Můžou to být koníčky jako focení, turistika, fotbal apod. nebo to může být politika, gastronomie nebo cokoliv jiného.

Nás v RAWfoto spojuje focení. Ale ne jen nás navzájem. Spojuje nás to i s lidma kolem nás a mnohdy to jde ještě dál a dostanete se na místa, kam byste se nikdy třeba ani nepodívali. Poznáte lidi, které byste nikdy nepoznali a zažijete věci, které by jste nikdy nezažili.

Když se ohlédnu zpět jen pár let, tak zjistím, že jen díky focení jsem dodnes v kontaktu s mým nejlepším kamarádem Láďou. Něž jsme začali pracovat, tak jsme byli pravidelně v kontaktu. Pak najednou jsme si několik let třeba ani nenapsali, protože každý už měl najednou jiné zájmy. Čas od času jsme si třeba zavolali, ale spíš protože někdo něco potřeboval. V roce 2016 mi Láďa zavolal jestli bych mu nenafotil svatbu. To jsem pochopitelně nemohl odmítnout. Láďa sledoval moji práci fotografa a pár týdnů po svatbě mi řekl, že má odložené nějaké peníze na novej počítač, ale že uvažuje, že by si koupil foťák a jestli mu poradím. Poradil jsem mu, vybrali jsme foťák a něco málo jsem mu ukázal no a od té doby jsme opět po letech v pravidelném kontaktu.

A toto je jeden z desítek příběhů, kterých jsem díky focení součástí. Focení je sice stále jen služba ale... Děti si mě pamatují jako toho strejdu s foťákem. Nebo se sejdete s mladým párem a za rok fotíte jejich svatbu, těhotenství, první dítě, druhé dítě a už jste součástí jejich příběhu.

A nejsou to jen příběhy lidí. Jsou to i místa a události na které by jste se nedostali.

Kdo má možnost ochutnávat jídlo přímo pod rukama michelinského kuchaře z Maďarska a nebo Francie? Jedna věc je zaplatil několik tisíc za jeho večeři, ale druhá věc je být s ním v kuchyni a sledovat jeho práci a částečně se stát součástí toho všeho.

Když se ohlédnu, tak těch příběhů je najednou tolik, že i kdybych chtěl, tak je nedokážu všechny popsat. Ale i tak mám celou zimu na to, abych to zkusil a pokud vás to zajímá, tak se přihlašte k odběru novinek na mém webu radekcech.cz a nebo přímo zde na rawfoto.cz


Autor: Radek Čech


Podívejte se na další články