Jen tak na skok na Šumavu

03.09.2018

O víkendu mě čeká focení s partou lidí na Šumavě. A protože jsem celý víkend byl v Praze na Food parade, tak jsem si řekl, že by nebylo špatný si na tu Šumavu odskočit a podívat se trochu po okolí. 

Řekl jsem Verči, ať po práci sedne na vlak a dojede do Prahy a pojedeme spolu. Kolem 11 večer jsme vyjeli z Prahy a kolem 2 v noci jsme dojeli do Horské kvildy, tam jsme to u lesa zapíchli a přespali do rána v autě. Ovšem budíček na východ slunce byl poměrně zbytečnej.

Slunce nám celý den nebylo dopřáno, ale za to jsme schytali slušnou sprchu. Ale nevzdali jsme to a i přes příšerné počasí jsme si trochu prošlapali okolí Modravy. 

Počasí bylo sice trochu depresivní, ale to si člověk nevybere a je potřeba se nějak spokojit se vším. Za poslední 3 roky co tam jezdím jsem si zvykl na slunečné počasí a příjemné jarní teploty. Tak aspoň trochu změna

Ale stejně i toto skoro až podzimní počasí má něco do sebe

Po hodině chůze z Modravy jsme došli ke tří jezerní slati. Cestu zpět jsme si maximálně užili v tom největším dešti. U auta jsme vyždímali tepláky, převlékli se a zašli si do Klostermannovi chaty na česnečku a horkou čokoládu.

Zpět jsme pak vyrazili kolem 15 hodiny se zastávkou v Telčí, kdy na chvíli přestalo pršet.

Jeden člověk psal něco o tom, že má kvalifikace pro krajinářskou fotografii není dostatečná, abych mohl vzdělávat jiné. Druhý zase narážel na něco ve stylu, že pokud jsem nevyhrál Czech press photo, tak bych se vůbec neměl k fotografii vyjadřovat (aspoň tak jsem ho pochopil) Ale asi by to měl posoudit někdo jinej. A o Czech press photo si myslím své. Proto ani nemám ty nejmenší ambice do této soutěže nahrávat fotografie. A mě zajímá, kde vy hledáte inspiraci v této době plné Instagramu, pózy a hatu. Klidně mi napiš :)


Další články

Vltava Run

20.05.2019

Letos jsem byl už třetím rokem fotit závod Vltava Run, který startuje na Šumavě. Každý rok si říkám, "podělím se s lidma o moje zkušenosti a zážitky". Jenže, když se vrátím, tak se snažím závod co nejrychleji zpracovat, odevzdat a vrhnout se na další zakázky v pořadí. Najednou se člověk ohlídne a byl červenec a dovolená. Najednou září a druhá...

Levanto, s tímto městem jsem se poprvé setkal v roce 2017, kdy jsme se tady zastavili na koupačku jen tak na půl dne a to městečko mě fakt okouzlilo a věděl jsem, že bych ho rád zažil trochu víc, a proto se z něj pro letošní dovolenou stala cílová stanice.

Od Lago di Braies jsme pokračovali dál. Konkrétně známý skalní utvar Tre Cime. Musím přiznat, že fotku nemám, protože mě to místo fakt nebavilo.