Nejsem bloger

08.05.2018

a popravdě ani neumím psát. 

když se měl ve škole psát diktát, tak bylo vždy zaděláno na problém a to nemluvím o slohovkách. Nevím jestli jsem dislektik, disgrafik nebo tak něco ale prostě ty chyby ve větách nevidím a každý článek musím vždy dát někomu aby mi udělal korekce. Dřív jsem se za to poprvadě dost styděl. Dnes vím, že je lepší dát někomu peníze ať to přepíše do češtiny a moje ego tím tak úplně netrpí. 

Bohužel tato psaná forma je způsob, jak lidem sdělit nějaké věci. Ať už jsou to věci duležité, zbytečné a nebo jen nějaká zajímavost. Tím že jsem založil web rawfoto.cz a začal fotit a provozovat ateliér, tak jsem se snažil i nějak vystupovat aby to nebylo úplně blbý. Od textu na web počínaje, po příspěvky na fb konče. S tímto jsem opravdu strašně zápasil a 2 roky jsem se na tom zasekl. Měl jsem blok a vlastně jsem se až bál vůbec něco sdílet aby mi nebyla vyčtena gramatika. Vždy jsem to musel někomu poslat ať mi to přepíše. Ten někdo k tomu třeba měl připomínky a že by to napsal jinak. No a najednou jsem to nebyl já. Najednou se to všechno začalo tvářit jinak, než bych to já reálně řekl a tak se stalo, že ten článek nikdy ani nevyděl světlo světa. Ale vzhledem k tomu, že tady si v uvozovkách komu sám za sebe, tak na tom až tak nesejde. 

No a proč to píšu? 

Takových jako já je hromada a vím že maji podobnej problém. Prostě jim to párkrát někdo dal sežrat a tak už to radši nedělaji. A přitom to sou lidi, kteří maji svému okolí co sdělit. Ale neudělají to, řeknou mi to u piva, je to super a u piva to zůstane. Škoda. Lídi v mém okolí, jsou už zvyklí že jsem schopnej třeba na FB bez rozmyšlení vypustit, kde jakou  blbost ale i tak vím, že spousta u nich, bude na tomto hledat chyby. Takže pokud to čtete, nepíšu to pro vás. Píšu to pro ty, co jsou jako já. Já su prvé řadě dobrej řečník, průmerněj fotograf a myslím si že i velice slušnej obchodník. Rozhodně nejsem bloger, copywrighter nebo něco podobného. Ale za to, dávám těmto lidem vydělat peníze. To se také cení, ne?