V Bruggách

20.01.2019

V roce 2017 se mi docela dařilo a tak jsem si řekl že trochu té radosti pošlu dál. Shodou okolnosti v ten rok měla mamka 50let a tak jsem ji vyvezl do Brug. Každej kdo viděl film v Brugách tak se tam určitě chtěl jet podívat. Mimochodem je to skvělej film.

Brugám se říká Benátky severu. A napadlo mě, že zrovna to by se mohlo mamce líbit a já už tam chtěl jet několik let. Co mě na dovolené nebaví tak moře a památky. Moře je prostě moře, štipou mě z něj oči a písek za trenkama je jedna z věci který mě fakt se*ou. Památky sou fajn ale z venku mi to většinou stačí. Stát ve frontě na lupeň a mačkat se tam s číňanama se selfie tyčkama to mě vyloženě rozčiluje.

Ale co od dovolené vyžaduju, tak atmosféru toho místa. Když pojedu do Itálie tak chci cítit tu Italskou atmosféru, lenost, kávu, pizzu, procházet se ulicemi, jíst čerstvý ovoce a ládovat se zmrzlinou. Přesně to, co v Bibione nikdy nezažijete. Tam vám arabáč prodá selfiu tyčku a zdar. Nesnaším Bibione.

Tahle atmosféra mě baví právě v Italských městečkách typu Manarola, Levanto, Monterosso apod. Mimo sezonu v podvečer  jsou i Benátky fajn. Je celá řada měst které mě takto baví a Bruggy  rozhodně patří do TOP 5 měst ve kterých jsem byl.

Bruggy jsou vzdáleny asi 1200km z Brna. My jsme to vzali zkratkou přes Lucemburk. Násat trochu toho luxusu kterej si nemůžeme dovolit. A tak jsme s mamkou zašli aspoň do Mekáče na hamburger :D Ani jsme netušili že tam mají svůj vlastní Notre Dame.

Z Brna jsem vyjeli nějak kolem půlnoci aby jsme jeli v noci po prázdné dálnici. Jelikož jsem nikdy dřív nikam nejel bez parťáka co by uměl aspoň základy anglicky tak jsem z celé te cesty byl docela nervozní. Ani si nevzpomenu jestli jsme dojeli ráno, odpoledne nebo večer ale na tom nezáleží. Dojeli jsme snad někdy kolem oběda ale recepce, kde jsme měli zabookvanej pokoj otvírala až v 17hodin. Takže jsem měl půl dne na to abych se naučil anglicky, že tam máme rezervaci.