Projekt je v rekonstrukci...

Připravujeme nový koncept RAWfoto 2.0

Připravujeme zcela nový obsah nejen o focení ale i o našich cestách, zkušenostech a projektech na kterých děláme. 

Už před rokem jsme se bavili o tom, že by bylo fajn, jednou měsíčně něco podniknout. Kolem nás se motá celá řada fotografů z řad profíků, ale i nadšených hobíků. Našim cílem bylo, tyto lidi spojit a společně si čas od času zafotit.

Uběhlo půl roku od dne, kdy jsem si koupil vlastní Z6 a konečně můžu objektivně zhodnotit jaká vlastně je a jak se změnily mé návyky v používání foťáku.

Korekce expozice vám zjednodušené zesvětluje a ztmavuje fotografii. Ale bylo by dobrý vědet proč to dělá a kdy to dělá a kdy je dobrý s tím pracovat.

Programová automatika, priorita času, priorita clony, manuální režím. To jsou základní 4 režimy kterými disponuje každý pokročilejší foťák. My si vysvětlíme k čemu slouží, proč je používat a proč se vyhnout automatickému a sceníckému režimu.

RAW formát

05.09.2019

Upravovat či neupravovat fotografie? To je skoro jako Apple vs Android. Fotografové se rozdělují na dva tábory. Jední upravují fotky a považují to za benefit a ti druzí neupravuji a radši tráví čas focením. My upravejeme, baví nás to, a považujeme to za nástroj který nám pomáha. Takže se podíváme co je to RAW formát.


Takže jestli si nechceš nechat nic ujít, nech nám tady na sebe kontakt. Jak bude hotovo, tak se ti ozvem :)

Mezi tím si můžes pročíst nějaké zajímavé články.


Registrace jsou aktuálně nedostupné

Ještě nemáte účet?

Některé stránky tohoto webu jsou dostupné pouze registrovaným uživatelům. Vytvořte si účet ještě dnes a získejte přístup do zamknuté části webu.

Přihlášení