Road trip do Itálie - 1.den lago di Braies

19.09.2018

Letošní velkou dovolenou už jsme si užili v březnu, kdy jsme strávili 3 týdny na Srí Lance o které snad jednou taky něco napíšu a zveřejním fotky. Bylo jasné, že další dovolená (pokud vůbec nějaká bude) bude spíše takovej road trip někde po Evropě.

Na instagramu jsem sledoval nějaké cestovatele a fotografy a čas od času jsem si dělal screenshoty míst, která bych chtěl vidět. Z tohoto ohledu je Instagram skvělej a člověk si může udělat nějakou představu o těch místech, kam by se chtěl podívat. Ovšem druhá strana je taková, že reálně to místo pak je mnohdy zklamání.

Takže cesta měla jasný cíl a to bylo městečko Levanto v těsné blízkosti s pobřežní oblastí Cinque Terre. Proč Levanto? Protože loni jsme se tam na skok zastavili a to místo mělo něco do sebe. Chtěl jsem ho zažít trochu víc. Pak už bylo potřeba jen vyplnit cestu něčím zajímavým.

A jako první místo bylo velmi profláklé jezero Lago Di Braies vzdálené od Brna cca 600km. To mě opravdu zajímalo. Z Brna jsme odjížděli kolem 23 hodiny večer, aby jsme tam dojeli před východem slunce. No a protože jsem byl od rána na nohách, tak někde v půlce cesty jsem potřeboval přestávku. Tak jsem si řekl, že se nic nestane, když na 20 minut zastavíme někde. Když jsem se asi po 3 hodinách probudil, tak bylo jasné, že s východem slunce máme trochu smůlu. 

Na místo jsme dojeli kolem 9 hodiny ráno, slunce bylo ještě za horama a parkoviště téměř prázdné. To nebylo špatné. Od parkoviště k jezeru je to asi 300 metrů. Takže celkem nenáročná procházka. Jezero bylo přesně takové jako jsem ho znal z Instagramu. Okolní krajina se zrcadlila v jezeře a ten pohled byl fakt skvělej. Kolem nás bylo jen pár lidí a já si říkal, že jsem asi zbytečně odsoudil Instagram.

Procházka kolem jezera trvala asi hodinku. Bylo trochu chladněji, takže to byla docela příjemná procházka po hodinách strávených v autě. Když jsme se po 10 hodině vrátili na začátek, tak se ukázala taková ta skutečná tvář tohoto místa. O hodinu a půl později byla parkoviště plná aut a autobusu. Davy lidí proudili ke břehu jezera a atmosféra byla pryč. Na jezero vyjeli loďky a to krásné zrcadlení bylo pryč.

Tak jsme se vydali do samého centra Dolomit Tre Cime


Další články

Vltava Run

20.05.2019

Letos jsem byl už třetím rokem fotit závod Vltava Run, který startuje na Šumavě. Každý rok si říkám, "podělím se s lidma o moje zkušenosti a zážitky". Jenže, když se vrátím, tak se snažím závod co nejrychleji zpracovat, odevzdat a vrhnout se na další zakázky v pořadí. Najednou se člověk ohlídne a byl červenec a dovolená. Najednou září a druhá...

Levanto, s tímto městem jsem se poprvé setkal v roce 2017, kdy jsme se tady zastavili na koupačku jen tak na půl dne a to městečko mě fakt okouzlilo a věděl jsem, že bych ho rád zažil trochu víc, a proto se z něj pro letošní dovolenou stala cílová stanice.

Od Lago di Braies jsme pokračovali dál. Konkrétně známý skalní utvar Tre Cime. Musím přiznat, že fotku nemám, protože mě to místo fakt nebavilo.