Road trip do Itálie - 1.den lago di Braies

19.09.2018

Letošní velkou dovolenou už jsme si užili v březnu, kdy jsme strávili 3 týdny na Srí Lance o které snad jednou taky něco napíšu a zveřejním fotky. Bylo jasné, že další dovolená (pokud vůbec nějaká bude) bude spíše takovej road trip někde po Evropě.

Na instagramu jsem sledoval nějaké cestovatele a fotografy a čas od času jsem si dělal screenshoty míst, která bych chtěl vidět. Z tohoto ohledu je Instagram skvělej a člověk si může udělat nějakou představu o těch místech, kam by se chtěl podívat. Ovšem druhá strana je taková, že reálně to místo pak je mnohdy zklamání.

Takže cesta měla jasný cíl a to bylo městečko Levanto v těsné blízkosti s pobřežní oblastí Cinque Terre. Proč Levanto? Protože loni jsme se tam na skok zastavili a to místo mělo něco do sebe. Chtěl jsem ho zažít trochu víc. Pak už bylo potřeba jen vyplnit cestu něčím zajímavým.

A jako první místo bylo velmi profláklé jezero Lago Di Braies vzdálené od Brna cca 600km. To mě opravdu zajímalo. Z Brna jsme odjížděli kolem 23 hodiny večer, aby jsme tam dojeli před východem slunce. No a protože jsem byl od rána na nohách, tak někde v půlce cesty jsem potřeboval přestávku. Tak jsem si řekl, že se nic nestane, když na 20 minut zastavíme někde. Když jsem se asi po 3 hodinách probudil, tak bylo jasné, že s východem slunce máme trochu smůlu. 

Na místo jsme dojeli kolem 9 hodiny ráno, slunce bylo ještě za horama a parkoviště téměř prázdné. To nebylo špatné. Od parkoviště k jezeru je to asi 300 metrů. Takže celkem nenáročná procházka. Jezero bylo přesně takové jako jsem ho znal z Instagramu. Okolní krajina se zrcadlila v jezeře a ten pohled byl fakt skvělej. Kolem nás bylo jen pár lidí a já si říkal, že jsem asi zbytečně odsoudil Instagram.

Procházka kolem jezera trvala asi hodinku. Bylo trochu chladněji, takže to byla docela příjemná procházka po hodinách strávených v autě. Když jsme se po 10 hodině vrátili na začátek, tak se ukázala taková ta skutečná tvář tohoto místa. O hodinu a půl později byla parkoviště plná aut a autobusu. Davy lidí proudili ke břehu jezera a atmosféra byla pryč. Na jezero vyjeli loďky a to krásné zrcadlení bylo pryč.

Tak jsme se vydali do samého centra Dolomit Tre Cime


Další články

V prvé řádě, koho baví jídlo, tak si musí do Karlovic na Valašsku zajet. V posledních letech jsou festivaly s jídlem, tak populární, že se s nimi roztrhl pytel, ale tohle je jiné. Výborný program, zajímavé osobnosti, ochutnávky a hlavně 3,5 km krásná procházka údolím Velkých Karlovic, kde si příjde na své úplně každý. Líbí se mi na tomto festivalu,...

Nikdy jsem na Šumavu moc nejezdil, ale za poslední 4 roky jsem tam byl tolikrát, že jsem se rozhodl udělat takovej vlastní výběr toho nejlepšího, co jsem zatím na Šumavě vyfotil.

Sezóna dovolených je v plném proudu a Chorvatsko je každoročně tématem číslo 1. Takže dnes napíšu takovej průvodce, jak zvládnout Chorvatsko, aniž by jste si museli brát úvěr.