Srí Lanka

31.07.2018

Už je to víc jak rok co jsme s Verčou letěli na Srí Lanku. Vždycky si fotky schovávám ke zveřejnění "jakože pro lepší příležitost" a nebo prostě "někdy".

Časem zjistím, že něco "jako lepší příležitost" nebude. Výstavy nedělám. Přednášky taky ne. A tak mi fotky prostě jen tak leží. Každopádně nepatřím k těm, co  podléhaj depresi, když nesdílí fotky okamžitě a považují to za zkaženou dovolenou, protože o tom nikdo neví.

Fotky ze Srí Lanky jsem zpracoval pár dní po příjezdu a pár fotek zveřejnil. Baví mě, ale když můžu lidem fotky osobně ukázat a říct jim k tomu pár slov. Dnes už fotky není moc komu ukazovat, a tak budu fotky postupně sdílet s celým příběhem. Nečekejte, ale vyprávění, který vám pomůže vypořádat se s problémi, nebo že tu dostanete nějaké tipy kde se ubytovat, co navštívit, a nebo kolik vás to bude stát. 

Já většinou píšu tom, o čem bych normálně mluvil. Takže věci, který mě serou jako třeba turbulence, angličtina nebo tuktukáří. Taky píšu o věcech, který mě baví. Třeba jídlo, pití,  bary na pláži, focení a tak. Takže spíš to bude takové víc zážitkové psaní, než že by to někomu mělo pomoct. Ale hlavně to bude o fotkách. A za každou fotkou stojí aspoň malej příběh.

Famózní výhled z našeho apartmánu v Kandy
Famózní výhled z našeho apartmánu v Kandy

A protože nedokážu  mluvit stručně a rovnou k věci, tak nedokážu, ani psát stručně a k věci. Takže to rozdělím do několika částí. V první části bude o cestě z Vídně až do Kandy, o naši jazykové bariéře, o panice v Kataru, o turbulencích a tak.

Famózní výhled z našeho apartmánu v Kandy
Famózní výhled z našeho apartmánu v Kandy

Dál budu pokračovat cestou z Kandy do Mirissy. Cesta, která má asi 300km, ale vlakem a busem se to jede 16 hodin. Pozitivní je, že vlak jede jednou z nejkrásnějších tratí na světě. Jízda mezi čajovýma plantážema je jako sen. A  Mirissa? Ta je jednoduše skvělá. Snad jen škoda, že jsme tam nezůstali déle.

Další část bude o tom, jak jsme se z Mirissy přesunuli nedaleko Galle. 

Nekonečné pláže bez lidí. Spousta času na focení a přemýšlení. A hlavně dost daleko od nepokojů, který zrovna byly v Kandy. Jinak jsou ale Sri Lančani dost v pohodě. Teda až na pár šmejdů, co vás chcou odrbat. U nás to není jiné, takže jim to nemám za zlé. 

Nekonečné pláže daleko od lidí
Nekonečné pláže daleko od lidí
Takovej náš soukromej hotelovej dvorek
Takovej náš soukromej hotelovej dvorek
Top burger v Hikkaduwa. Po rýži a nudlích to byl jako sen
Top burger v Hikkaduwa. Po rýži a nudlích to byl jako sen

A nakonec luxus, kterej si můžeš dovolit. Katar.

Po třech týdnech jsme měli i jeden den na to strávit v Kataru. Tak jsme se ubytovali v centru ve 4* hotelu za 8 kil na noc pro oba dva. Bylo to asi nejlepší ubytovaní v jakém jsem kdy byl. A to jsem byl i ve 4* a 5* na Slovensku i u nás. Katar je prostě trochu jinde. Jo a když jsme u toho dostupnýho luxusu, tak na jídlo to neplatí. Na Srí Lance si člověk snadno zvykne na luxusní jídlo a většinou tak do kila (tuňák, krevety apod.) a cola asi tak za 13,-. No a když po vás najednou někdo chce 400,- za pizzu a 80,- za colu (na konci dovolený), tak už je to trochu bolavý.

Panorama Kataru
Panorama Kataru
Katar
Katar

Takže tohle by byl úvod  a teď si zkus představit, jak dlouhý to asi bude celý.


Další články

V prvé řádě, koho baví jídlo, tak si musí do Karlovic na Valašsku zajet. V posledních letech jsou festivaly s jídlem, tak populární, že se s nimi roztrhl pytel, ale tohle je jiné. Výborný program, zajímavé osobnosti, ochutnávky a hlavně 3,5 km krásná procházka údolím Velkých Karlovic, kde si příjde na své úplně každý. Líbí se mi na tomto festivalu,...

Nikdy jsem na Šumavu moc nejezdil, ale za poslední 4 roky jsem tam byl tolikrát, že jsem se rozhodl udělat takovej vlastní výběr toho nejlepšího, co jsem zatím na Šumavě vyfotil.

Sezóna dovolených je v plném proudu a Chorvatsko je každoročně tématem číslo 1. Takže dnes napíšu takovej průvodce, jak zvládnout Chorvatsko, aniž by jste si museli brát úvěr.