Srí Lanka

31.07.2018

Už je to víc jak rok co jsme s Verčou letěli na Srí Lanku. Vždycky si fotky schovávám ke zveřejnění "jakože pro lepší příležitost" a nebo prostě "někdy"

Časem zjistím, že něco "jako lepší příležitost" nebude. Výstavy nedělám. Přednášky taky ne. A tak mi fotky prostě jen tak leží. Každopádně nepatřím k těm, co se podlehaj depresi, když nesdíli fotky okamžitě a považují to za zkaženou dovolenou protože o tom nikdo neví.

Fotky ze Srí Lanky jsem zpracoval pár dní po příjezdu a pár fotek zveřejnil. Ale baví mě, když můžu lidem fotky osobně ukázat a říct jim k tomu pár slov. Dnes už fotky není moc komu ukazovat a tak budu fotky postupně sdílet s celým příběhem. Ale nečekejte vyprávění, který vám pomůže vypořadat se s problémi nebo že tu dostanete nějaké tipy kde se ubytovat, co navštívit a nebo kolik vás to bude stát. 

Já většinou píšu to o čem bych normálně mluvil. Takže věci který mě serou jako třeba turbulence, angličtina tuktukáří a Srí Lanské autobusy. Taky píšu o věcech který mě baví. Třeba jídlo, pití,  bary na pláži, focení a tak. Takže spíš to bude takové víc zážitkové psaní než že by to někomu mělo pomoct. Ale hlavně to bude o fotkách. Jenže za každou fotkou stojí aspoň malej příběh.

Famozní výhled z našeho apartmánu v Kandy
Famozní výhled z našeho apartmánu v Kandy

A protože nedokážu  mluvit stručně a rovnou k věci, tak nedokážu ani psát stručně a k věci. Takže to rozdělím do několika článku. V první část bude o cestě z Vídně až do Kandy, o naši jazykové bariéře, o panice v Kataru, o turbulencích a tak

Famozní výhled z našeho apartmánu v Kandy
Famozní výhled z našeho apartmánu v Kandy

Dal budu pokračovat cestou z Kandy do Mirissy. Cesta která má asi 300km ale vlakem a busem se to jede 16 hodin. Pozitivní je, že vlak jede jednou z nejkrasnějších tratí na světě. Jízda mezi čajovýma plantážema je jako sen. A  Mirissa? Ta je jednoduše skvěla. Snad jen škoda že jsme tam nezůstali déle.

Další část bude o tom jak jsme se z Mirissy přesunuli nedaleko Galle. 

Nekonečné pláže bez lidí. Spousta času na focení a přemýšlení. A hlavně dost daleko od nepokojů který zrovna byly v Kandy. Ale jinak jsou Sri Lančaní dost v pohodě. Teda až na pár šmejdu co vás chcou odrbat (ale aspoň se u toho na vás usmívaj). U nás vás chcou lidi taky odrbat ale ještě mají u toho kyselej xicht.

Top burger v Hikkaduwa. Po rýži a nudlích to byl jako sen
Top burger v Hikkaduwa. Po rýži a nudlích to byl jako sen

A nakonec luxus, kterej si můžeš dovolit. Katar

Po třech týdnech jsme měli i jeden den na to strávit v Kataru. Tak jsme se ubytovali v centru ve 4* hotelu za 8 kil na noc pro oba dva. Bylo to asi nejlepší ubytovaní v jakém jsem kdy byl. A to jsem byl i ve 4* a 5* na slovensku i u nás. Katar je prostě trochu jinde. Jo a když jsme u toho dostupnýho luxusu, tak na jídlo to neplatí :D Na Srí Lance si člověk snadno zvykne na luxusní jídlo a většinou tak do kila (tuňák, krevety apod.) a cola asi tak za 13,-. No a když po vás najednou někdo chce 400,- za pizzu a 80,- za colu (na konci dovolený) tak už je to trochu nepřijatelný :D 

Takže tohle by byl úvod  a teď si zkus představit jak dlouhý to asi bude celý. 

Jo znám TL;DR. 

Takže jestli tě nezajímají moje keci ale jenom fotky, tak to sleduj na  mým Instagramu a jestli tě nezajímají ani moje fotky, tak nevím co tady děláš :D