Vltava run 2018

13.07.2018

Stejně jako každý rok, tak i letos v květnu jsem byl fotit závod Vltava run na Šumavě. Skvělý zážitek, úžasná příroda a 2 dny téměř beze spánku. Takovej je Vltava run.

Vltava run je dost zajímavej závod. No teda prvních pár kilometrů, když se běží Šumavou. A protože závod startuje ve 4 hodiny ráno, tak je to jedinečná příležitost, kdy si užiju východ slunce. Otázkou vždy zůstává jestli to vyjde.

A letos to vyšlo perfektně. Bylo příjemných 10 stupňů a jasno. Ne jak loni kdy bylo -10.

Je mi jasné, že fotky závodníku až tak nikoho moc nezajímají, ale tohle je místní hvězda kterou zná asi každej. Zrovna mi vběhla do toho nejlepšího světla, tak borůvky musely jít na chvíli stranou :D

Vltava run je závod od pramene Vltavy až do Prahy, takže něco kolem 350km. A je to vlastně štafetovej běh kdy se v týmu střídají běžci po cca 10 km. Jeden by si řekl, že se bežci nadřou, ale na chudáka fotografa nikdo nemyslí. Ten to jede sám nonstop :D Výhodou je, že vám do toho nikdo nekecá.

Jako fotograf se tam honíte se závodníky po lesích a to je v rámci Šumavy celkem fajn, ale od Českých Budějovic dál je to docela nuda. A protože v okolí Budějovic jsem vždy tak nějak se západem slunce, tak i únava je už znát. Jen mě mrzí, že už trať nevede skrz Českej Krumlov. Ta podvečerní atmosféra je tam skvělá.

Pojďme se podívat na pár fotek ze samotného závodu :)

Letos jsme s fotolab.cz na šumavě připravili jeden podzimní workshop. Půjde hlavně o možnost zafotit si společně s dalšími nadšenci. Takže to nebude až tak o nějaké teorii, ale hlavně o tom si to tam pořádně užít.  Pokud by tě to zaujalo, tak mi napiš. Mám pro tebe slevu.


Další články

Od Lago di Braies jsme pokračovali dál. Konkrétně známý skalní utvar Tre Cime. Musím přiznat, že fotku nemám, protože mě to místo fakt nebavilo.

Letošní velkou dovolenou už jsme si užili v březnu, kdy jsme strávili 3 týdny na Srí Lance o které snad jednou taky něco napíšu a zveřejním fotky. Bylo jasné, že další dovolená (pokud vůbec nějaká bude) bude spíše takovej road trip někde po Evropě.