Bali 2016

23.05.2019

Tohle je příběh z roku 2016. Je to přesně jeden z těch strašně přemotivovaných příběhů, kterých je plnej internet. Takovy to když máte sen, kterej ste si nemohli nikdy splnit a najednou to šlo, že jo? Protože dřína, usíli, vytvrvalost a tak. 

Takhle nějak bych mohl začít a možná by to i někoho motivovalo a posunulo ale možná tak na 2-3 dny než zase sklouzne do svého běžného stereotypu a nějakej pitomec co si našetřil tři pětky na dovolenou ho vlastně vůbec nezajímá. 

Upřímně si myslím své o všech těch radoby koučích typu Říhá z nuly na milion a nebo podnikání z pláže. Dal bych ruku do ohně za to, že by se nenašel ani jedinej člověk, kterýmu to reálně změnilo život. Myslím že si na to každej musí dojít sám.

To nic ale nemění na tom, že na Bali jsem byl. A opravdu to byl můj velký sen. A opravdu jsem byl přesně ten typ, kterej vydělával 13tisíc měsíčně a to mi pokrylo akorát tak nutné výdaje na život. Něco jako dovolená na Bali pro mě bylo něco absolutně nedostupného. Vlastně mi jakákoliv dovolená byla docela nedostupná.

Teď přijde takový to "žiju si svůj sen". 

V roce 2014 jsem začal podnikat. Ale jako fakt podnikat. Živnost mám už dýl ale znáte to, chvilku jsou to panvíčky, pak pojistky, parfémy a jiné kraviny co se snažíte prodat svým známým ale to je prostě blbost. Vymyslel jsem si něco svého. Nešlo to hned ale šlo to.

Tak a teď ta o tom Bali

Jak jsem psal, fakt jsem to chtěl a v roce 2015 sem si dal nějakej podnikatelskej cíl, pokud ho splním, koupíme letenky a poletíme. Cíl jsem splnil a tak jsme v březnu letěli na tři týdny na Bali.

Nemám v plánu moc popisovat co jsme tam zažili, kolik to stálo a nebo nějaké doporučení. Na Bali dnes lítaji všichni a všichni o tom píšou a rozdávaj rady co a jak. Já stejně vím, že ať si to člověk naplanuje jak chce, tak pak je stejně všechno jinak. Takže já plán neměl. Ja chtěl ležet na pláží a lejt do sebe kubíčka. Třeba. Bylo mi to jedno.

Vlastně si ani moc nepamatuju odkud kam jsme jeli nebo co jsme dělali. Ale mám hodně fotek, který jsem vlastně ani nikdy nezveřejnil a vydělo je asi tak 15 lidí kterým jsem je ukázal osobně. V dnešních měřítkách ty fotky vlastně nejsou ani tak dobrý jak jsme si tenkrát myslel ale jsou to fotky ke kterým mám opravdu  vztah a když je vidím, tak bych se tam nejradši hned zase vrátil. Nebudu lhát, Bali hodně změnilo můj pohled na svět a na fotkách asi uvidíte proč.

V prvních momentech jsem měl z Bali hodně smíšené pocity. Vedro, vlhkost, všude bordel a vlastně to tam vůbec nevypadalo jak si člověk nějak vysnil. Když jsem došel na pláž, tak jsem měl pocit že jsem v takovém lepším Bibione. A Bibione je fakt shit. I tak to ale ve mě nějaké dojmy zanechalo.