Vysoké Tatry 2019

07.07.2019

Tatragolf mountain resort
Tatragolf mountain resort

V červnu jsem měl narozky a už mi po šesté bylo 25 let. No a Verča rozhodla, že pojedeme na prodlouženej víkend do Tater. 

Tatragolf mountain resort je profláklej slevomatem. I já tam poprvé byl přes slevomat a to byl celý resort ještě v plenkách. Neměli ani restauraci. Dnes je tam vše, co od 4**** resortu můžete očekávát. Hlavně boží výhled. Takže pokud by jste někdy chtěli zajet do Tater, určitě si připlaťte pár eur, ať máte výhled na správnou stranu a můžete od rána do večera sázet #instapic. 

Dva týdny v kuse bylo v Brně vedro na zdechnutí, ale sotva jsme vyjeli za hranice Brna, tak začal slušnej slejvák, který nás měl doprovázet po celý pobyt. Počasí bylo takové všelijaké. Spíš hnusné než všelijaké, a tak jsme se rozhodli, že vyrazíme na večeři.

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Tatragolf mountain resort
Tatragolf mountain resort

Najednou jsem stál před klasickým rozhodnutím. Udělat si fotku na mobil a doufat, že tohle světlo bude i zítra? A nebo se vrátit na apartman pro foťák a doufat, že s tím něco vymyslím? Rozhodně jsem neměl náladu na focení. Byl jsem spíš naladěnej na bryndzové halušky, ale nakonec jsem to hecl a pro foťák se vrátil. Dobře jsem udělal. Protože za celý pobyt to bylo jediné dobré světlo. Vlastně to bylo to nejlepší světlo, co jsem tam kdy zažil.

Panorama Vysokých Tater
Panorama Vysokých Tater

Slunko zalezlo a my konečně mohli vyrazit na jídlo. Nedaleko od resortu je fakt stylová koliba. Halušky jsou tam na tolik způsobů, že by člověk celej týden nemusel jíst nic jinýho. Naštěstí, tam měli i normální pivo a ne ty slovenský šílenosti jako je smadný mnich apod. Líbí se mi, že servírky tam choděj celkem stylově oblečený a když vyrazíte ve správný den, tak tam chytnete partičku cikánů, co vám tam budou u jídla brnkat slovenský lidovky. Jako jo, bude vás to trochu srát a navíc po vás budou chtít prachy, ale zase to tvoří super atmosféru, když zrovna hrajou u jinýho stolu. 

Samozřejmě jsem si tak aspoň zhruba naplánoval nějakej program. Jak už to tak bývá, tak počásí nám toho až tak moc nedovolilo. Takhle proměnlivé počasí jsem v Tatrách ještě nezažil. A to se vždy mluvilo o tom, že jaké počasí je tam do 10 hodin, tak takové bude celý den. Nám se to střídalo zhruba po hodině. Deštivo, vedro, zima, mlha. Prostě všechno.

První den jsme vyrazili na Štrbský pleso. Upřímně to tam moc nemusím. Je to přesně to místo, kam si každej jede pro fotku a stačí mu k tomu ujít 500m z parkoviště. Ale od Štrbskýho plesa se dá vylézt třeba na Solisko, což je boží výšlap a nebo míň náročná trasa na Popradský pleso. Nám počasí dovolilo udělat si těch 500metrů pro fotku a jít zase do řiti. Verča má fotku s bobrem a je spokojená.

Další den jsme vyrazili na další trasu, kde se dá případně v polovině cesty (myšleno asi tak ve třetině cesty) otočit a jít zpět a nemít blbej pocit z toho, že člověk nic neviděl. A to byla trasa k Zamkovského chatě. Bohužel, jsme ale opět došli pouze k vodopádům studeného potoka. Pozitivní je, že po těch deštích to fakt stálo za to. Teda aspoň pro mě jako pro fotografa. Odpoledne jsme se pak šli zašít do Popradu do Aquaparku. Menší tip: kupte si vstupenku den předem na jejich eshopu a máte to o 40% levnější v létě.

Poslední třetí den jsem měl v plánu trasu na Morskie Oko. Už po čtvrté jsem ji měl v plánu. Už po čtvrté to nevyšlo. To počasí tam prostě neodhadneš. Každopádně jedna z cest vždy vede do Polska do městečka Zakopané. U mě to rozhodně patří do top 10 nejhezčích měst v Evropě. Všem doporučuju si tam takhle v podvečer zajet na večeří a jen tak se po městě projít a nasát tu atmosféru.

A to je asi tak vše. Pokud jste čekali, že tu dostanete nějaký zajímavější tipy, tak bohužel. Na slovácích se nic nemění. Úroveň služeb je spíše průměrná, ale za to ceny, tam mají stejné jako v Alpách. Pro mě jsou ale Tatry fakt srdcová záležitost.

Ale jeden tip bych pro vás vlastně měl. Pokud máte pocit, že jste utratili málo eur, tak se musíte zastavit u salaše Krajinka. Najdete jí po cestě kousek za Růžomberokem. Pochybuju, že na celým Slovensku koupíte lepší sýry než tady. A rovnou si na rozloučenou se Slovenskem dejte halušky. Jo a něco mi přivezte za toto doporučení. Dík.


Další články

V prvé řádě, koho baví jídlo, tak si musí do Karlovic na Valašsku zajet. V posledních letech jsou festivaly s jídlem, tak populární, že se s nimi roztrhl pytel, ale tohle je jiné. Výborný program, zajímavé osobnosti, ochutnávky a hlavně 3,5 km krásná procházka údolím Velkých Karlovic, kde si příjde na své úplně každý. Líbí se mi na tomto festivalu,...

Nikdy jsem na Šumavu moc nejezdil, ale za poslední 4 roky jsem tam byl tolikrát, že jsem se rozhodl udělat takovej vlastní výběr toho nejlepšího, co jsem zatím na Šumavě vyfotil.

Sezóna dovolených je v plném proudu a Chorvatsko je každoročně tématem číslo 1. Takže dnes napíšu takovej průvodce, jak zvládnout Chorvatsko, aniž by jste si museli brát úvěr.