Projekt je v rekonstrukci...

Připravujeme nový koncept RAWfoto 2.0

Připravujeme zcela nový obsah nejen o focení ale i o našich cestách, zkušenostech a projektech na kterých děláme. 

Už před rokem jsme se bavili o tom, že by bylo fajn, jednou měsíčně něco podniknout. Kolem nás se motá celá řada fotografů z řad profíků, ale i nadšených hobíků. Našim cílem bylo, tyto lidi spojit a společně si čas od času zafotit.

Programová automatika, priorita času, priorita clony, manuální režím. To jsou základní 4 režimy kterými disponuje každý pokročilejší foťák. My si vysvětlíme k čemu slouží, proč je používat a proč se vyhnout automatickému a sceníckému režimu.

RAW formát

05.09.2019

Upravovat či neupravovat fotografie? To je skoro jako Apple vs Android. Fotografové se rozdělují na dva tábory. Jední upravují fotky a považují to za benefit a ti druzí neupravuji a radši tráví čas focením. My upravejeme, baví nás to, a považujeme to za nástroj který nám pomáha. Takže se podíváme co je to RAW formát.

Focení dlouhých expozice není nijak složité ale vyžaduje určité příslušenství a pořádnou dávku trpělivosti. Výhoda této techniky je v tom, že statickým fotkám vdechnete pohyb a tím je posunete zase o kousek dál než běžný uživatel. Focení dlouhých expozic využijete při focení krajiny, ohňostrojů, ve městech a někdy i při sportu.

Ostření

04.09.2019

Člověk by řekl, že ideální by bylo používat kontinuální (nepřetržité) ostření a nemusíte se o nic starat, ale není tomu tak. V případě, že máte kontinuální ostření, tak se vám těžko soustředí na kompozici. Pokud je pro vás zásadní kompozice i hloubka ostrosti, tak kontinuální bude neustále přeostřovat a v případě portrétu, vám místo na oko, může...

Expozimetr

04.09.2019

Vysvětlení
Ne vždy má expozimetr pravdu. Vždy záleží na citu autora a jeho záměr. Někdy můžou být světelný podmínky natolik komplikované, kontrastní a nebo zajímavé, že expozimetr, vám nedokáže udělat fotku podle vašich představ. Takže je dobré spoléhat na vlastní cit a naučit se vnímat světlo kreativně.


Takže jestli si nechceš nechat nic ujít, nech nám tady na sebe kontakt. Jak bude hotovo, tak se ti ozvem :)

Mezi tím si můžes pročíst nějaké zajímavé články.


Registrace jsou aktuálně nedostupné

Ještě nemáte účet?

Některé stránky tohoto webu jsou dostupné pouze registrovaným uživatelům. Vytvořte si účet ještě dnes a získejte přístup do zamknuté části webu.

Přihlášení