Zell am See - Rakouké Alpy

11.07.2018

Kdo by Alpy nemiloval, že? Já měl štěstí, že jedna má klientka má přímo v Zell am See skvělej penzion s úžasným výhledem a ještě lepší cenou, tak jsme toho v zimě využili :) 

Musím říct, že Alpy mě baví na jaře, v létě i v zimě a je úplně jedno jestli od Švýcarska, Rakouska, a nebo Itálie. A co si budeme povídat, Zell am See není špatnej výchozí bod.

Bohužel dřív jsem neměl moc příležitostí cestovat. Důvod byly jak finance tak i čas. Tohle se změnilo až když se ze mě stal volnonožec. Místo pravidelných 8 hodinových směn, jsem začal mít nepravidelné 16 hodinové směny a v tom už si člověk musí najít čas na nějakej ten odpočinek :D

Takové moje první seznámení s Alpy přišlo v létě v roce 2016 kdy jsme projížděli Švýcarskem směrem do Itálie a dál až do Saint-tropez. Když jsem ty hory viděl, tak jsem byl nadšenej jak malé děcko. Do té doby jsem znal akorát tak Vysoké Tatry. Taky je sice v Tatrách krásně, ale Alpy jsou přece jenom trochu jinde.

Rok na to jsem zjistil, že v Alpách jsou dokonce jezera, Wooow. Dnes jsou tyto jezera ještě snad vyhledávanější než kdy dřív a není se čemu divit. K těm nejznámějším patří asi klasicky Hallštatské jezero. Pokud tam dojedete po 10 hodině, tak zapomeňte, že se vám podaří nějak rozumně zaparkovat. Ale když si tam zajdeš s východem slunce, tak to budeš mít městečko i jezero bez lidí a to je teprve to pravé. Pak přijede několik autobusů s turisty a je to nuda.

Tenkrát jsme sem dojeli kolem 3 ráno a tak jsme tu rovnou přespali hned u jezera. Tak trochu na punk, ale probuzení u jezera s východem slunce bylo prostě k nezaplacení.

Pak jsme pokračovali dál až do Itálie za trochou tepla k moři přes Lago di garda(to mě teda zrovna neoslovilo) až dolů do Cinque terre kde to mám fakt rád.

Bohužel jsem, ale ještě netušil, že mi na hranicích s Itálií odejde palivovej filtr. A tak nám pojišťovna zaplatila parádní hotel v takovém malebném horském městečku Vipiteno. Tam nám taky těch pár dní bylo fajn, ale náladu na focení jsem moc neměl :)

Ale zase je s tím spojena docela dobrá story. Volám kámošce aby mi poradila jak mám řešit asistence. Sranda byla, ne že ne :D Auto mělo být druhej den opravené. Ani po týdnu  pojišťovna nevěděla kde mám auto. Tak Lucka oslavila narozky a další den ráno pro nás dojela. A když už se táhla přes 600km tak uznala že je zbytečný jet dom ale že si trochu protáhne dovču. Tak jsme společně vyrazili směr Lago di Garda, La Spezia, Monterosso a Levanto. To jen tak ve zkratce. Lucka ta by to asi odvyprávěla daleko barvitěji :D

Na videa nejsem zrovna expert, ale kdyby se chtěl někdo podívat jaký to bylo v zimě, tak mrkni


Další články

O víkendu mě čeká focení s partou lidí na Šumavě. A protože jsem celý víkend byl v Praze na Food parade, tak jsem si řekl, že by nebylo špatný si na tu Šumavu odskočit a podívat se trochu po okolí.

V loňském roce jsem měl to štěstí a měl jsem dvě svatby v severních čechách. Svatby na sebe hezky navazovali. Jeden víkend Pája a Michal a druhej víkend Bára a Petr. A když už jedu takovou dálku, tak škoda tam nezůstat. Ubytování jsem měl zaplacené v místě svateb ale chtěl jsem si projet aspoň kousek Českého Švýcarska a nikam se...

Vysoké Tatry

11.07.2018

Vysoký Tatry zná asi kde kdo. My už jsme tam jezdili jako malé děcka a znovu jsem k Tatrám vzhlédl někdy kolem roku 2012, kdy jsem na slevomatu našel docela slušnou nabídku ubytování. No a od roku 2016 tam jezdím pravidelně každý rok a ty scénárie se neomrzí.