Zell am See - Rakouké Alpy

11.07.2018

Kdo by Alpy nemiloval, že? Já měl štěstí, že jedna má klientka má přímo v Zell am See skvělej penzion s úžasným výhledem a ještě lepší cenou, tak jsme toho v zimě využili :) 

Musím říct, že Alpy mě baví na jaře, v létě i v zimě a je úplně jedno jestli od Švýcarska, Rakouska, a nebo Itálie. A co si budeme povídat, Zell am See není špatnej výchozí bod.

Bohužel dřív jsem neměl moc příležitostí cestovat. Důvod byly jak finance tak i čas. Tohle se změnilo až když se ze mě stal volnonožec. Místo pravidelných 8 hodinových směn, jsem začal mít nepravidelné 16 hodinové směny a v tom už si člověk musí najít čas na nějakej ten odpočinek :D

Takové moje první seznámení s Alpy přišlo v létě v roce 2016 kdy jsme projížděli Švýcarskem směrem do Itálie a dál až do Saint-tropez. Když jsem ty hory viděl, tak jsem byl nadšenej jak malé děcko. Do té doby jsem znal akorát tak Vysoké Tatry. Taky je sice v Tatrách krásně, ale Alpy jsou přece jenom trochu jinde.

Rok na to jsem zjistil, že v Alpách jsou dokonce jezera, Wooow. Dnes jsou tyto jezera ještě snad vyhledávanější než kdy dřív a není se čemu divit. K těm nejznámějším patří asi klasicky Hallštatské jezero. Pokud tam dojedete po 10 hodině, tak zapomeňte, že se vám podaří nějak rozumně zaparkovat. Ale když si tam zajdeš s východem slunce, tak to budeš mít městečko i jezero bez lidí a to je teprve to pravé. Pak přijede několik autobusů s turisty a je to nuda.

Tenkrát jsme sem dojeli kolem 3 ráno a tak jsme tu rovnou přespali hned u jezera. Tak trochu na punk, ale probuzení u jezera s východem slunce bylo prostě k nezaplacení.

Pak jsme pokračovali dál až do Itálie za trochou tepla k moři přes Lago di garda(to mě teda zrovna neoslovilo) až dolů do Cinque terre kde to mám fakt rád.

Bohužel jsem, ale ještě netušil, že mi na hranicích s Itálií odejde palivovej filtr. A tak nám pojišťovna zaplatila parádní hotel v takovém malebném horském městečku Vipiteno. Tam nám taky těch pár dní bylo fajn, ale náladu na focení jsem moc neměl :)

Ale zase je s tím spojena docela dobrá story. Volám kámošce aby mi poradila jak mám řešit asistence. Sranda byla, ne že ne :D Auto mělo být druhej den opravené. Ani po týdnu  pojišťovna nevěděla kde mám auto. Tak Lucka oslavila narozky a další den ráno pro nás dojela. A když už se táhla přes 600km tak uznala že je zbytečný jet dom ale že si trochu protáhne dovču. Tak jsme společně vyrazili směr Lago di Garda, La Spezia, Monterosso a Levanto. To jen tak ve zkratce. Lucka ta by to asi odvyprávěla daleko barvitěji :D

Na videa nejsem zrovna expert, ale kdyby se chtěl někdo podívat jaký to bylo v zimě, tak mrkni


Další články

V červnu jsem měl narozky a už mi po šesté bylo 25 let. No a Verča rozhodla, že pojedeme na prodlouženej víkend do Tater.

Vltava Run

20.05.2019

Letos jsem byl už třetím rokem fotit závod Vltava Run, který startuje na Šumavě. Každý rok si říkám, "podělím se s lidma o moje zkušenosti a zážitky". Jenže, když se vrátím, tak se snažím závod co nejrychleji zpracovat, odevzdat a vrhnout se na další zakázky v pořadí. Najednou se člověk ohlídne a byl červenec a dovolená. Najednou září a druhá...

Levanto, s tímto městem jsem se poprvé setkal v roce 2017, kdy jsme se tady zastavili na koupačku jen tak na půl dne a to městečko mě fakt okouzlilo a věděl jsem, že bych ho rád zažil trochu víc, a proto se z něj pro letošní dovolenou stala cílová stanice.