Radek Čech

Jmenuju se Radek a su z Brna. Je mi 30 let a od roku 2011 jsem na volné noze. 7 let spolupracuju s firmou Nikon a nově i s firmou Fotolab. Věnuju se vzdělávání začínajících i zkušenějších fotografů a pomáhám jim postavit se na vlastní nohy. V roce 2014 jsem založil projekt RAWfoto.cz a provozoval vlastní ateliér. Dnes se soustředím pouze na vzdělávání a částečně na svatební focení.

Baví mě vaření, focení, sport a cestování autem po Evropě. Nemám rád lítání ale i tak jsem si střihl v roce 2016 Bali a v roce 2018 Srí Lanku. 


Deník

Od Lago di Braies jsme pokračovali dál. Konkrétně známý skalní utvar Tre Cime. Musím přiznat, že fotku nemám, protože mě to místo fakt nebavilo.

Letošní velkou dovolenou už jsme si užili v březnu, kdy jsme strávili 3 týdny na Srí Lance o které snad jednou taky něco napíšu a zveřejním fotky. Bylo jasné, že další dovolená (pokud vůbec nějaká bude) bude spíše takovej road trip někde po Evropě.


Sylvie Korbařová

Jsem Sylva. Je mi 26 let a nedávno jsem dokončila studium právnické fakulty, během kterého jsem se zaměřila na ochranu životního prostředí. Přesto momentálně pracuji pro Nikon, protože můj vztah k fotografii i fototechnice (a taky k cestování) prozatím převažuje nad vším ostatním. :)Většinu svého volného času se snažím trávit na cestách, poznáváním nových míst a focením. Postupem času stále víc propadám cestování za přírodou, dlouhým trekům a trávení času v přírodě, věřím, že je to něco, co každý z nás alespoň občas potřebuje a co každému pomůže se vyrovnat sám se sebou samým i vším okolo. Doufám, že mé články budou inspirací, že cestování není o penězích a volnu. Ale že cestovat může každý, kdo po tom touží. 


Deník

Mallorca, největší z Baleárských ostrovů, je známá spíše jako letní cíl plážových povalečů a rodin s dětmi. Ale Mallorca nejsou jen pláže, léto a koupání. To, že je ideálním místem i pro turistiku, už o ní tak známé není.

GR 5, jedna z dálkových tras protínajících Evropu. Po Pyrenejích měla rozhodně nevděčné postavení. Ať chtěla nebo ne, rozhodně bylo jasné, že bude s GR 11 srovnávána, jinak to ani nešlo.

GR 11

16.04.2019

Dálkových tras Evropou je spousta! Samotnou mě to překvapilo, když jsem začala hledat co tak podniknout v létě 2017 a dlouhé treky byly jen takovou matnou představou. Po chvíli hledání se jich najednou objevilo neskutečné množství a vybrat si, to bylo těžké rozhodnutí! Přesto nakonec volba prvního dlouhého treku padla na Pyrenejskou GR 11. 820 km,...


Josef Arnošt

Připravujeme...